Sports Listings on TV
Football on TV today wednesday, 08/05/2024 | ||||
00:00 | | Cleveland Cavaliers | Boston Celtics |
|
00:05 | | New York Yankees | Houston Astros |
|
02:30 |
| Dallas Mavericks | Oklahoma C. Thunder |
|
10:00 | | L. Darderi | D. Shapovalov |
|
10:00 | | D. Vekic | L. Tsurenko |
|
11:30 |
| M. Marterer | F. Cobolli |
|
12:00 |
| N. Osaka | C. Burel |
|
13:00 |
| T. Monteiro | G. Monfils |
|
13:30 |
| S. Kenin | L. Bronzetti |
|
14:00 | | FC Atyrau | FC Kairat |
|
14:00 |
| FC Tobol | Astana |
|
14:30 | | Norway | France |
|
14:30 |
| A. Rinderknech | F. Passaro |
|
15:00 |
| R. Zarazúa | E. Cocciaretto |
|
15:30 | | Stade de Reims Women | PSG Women |
|
15:30 | | FC Fleury Women | Montpellier Women |
|
16:00 |
| FC Ordabasy | Aktobe |
|
16:00 |
| Yelimay Semey | FC Kyzylzhar |
|
17:30 |
| Sweden | England |
|
17:45 | | Club Brugge | Fiorentina |
|
18:00 |
| D. Evans | F. Fognini |
|
18:15 | | St. Louis Cardinals | New York Mets |
|
19:05 | | Arsenal Sarandí | Estudiantes RC | |
19:30 |
| S. Errani | A. Anisimova |
|
20:00 | | Real Madrid | FC Bayern |
|
20:00 | | Peterborough | Oxford Utd. |
|
Tomorrow thursday, 09/05/2024 | ||||
00:20 | | Atlanta Braves | Boston Red Sox |
|
01:00 | | Houston Dash | NJ/NY Gotham FC |
|
01:00 |
| Indiana Pacers | New York Knicks |
|
03:00 | | OL Reign | Kansas City Current |
|
03:00 | | San Diego Wave FC | Utah Royals FC |
|
09:30 | | Carlton FC | Melbourne FC |
|
10:00 |
| Round 1 ATP Masters 1000 |
| |
10:00 |
| Round 2 WTA 1000 |
| |
12:00 |
| Belgium | Portugal |
|
14:30 |
| Spain | Poland |
|
15:00 | | FC Bayern Women | Wolfsburg Women |
|
19:00 | | Al Akhdoud | Al Nassr |
|
20:00 | | Bayer Leverkusen | AS Roma |
|
20:00 |
| Atalanta | O. Marseille |
|
20:00 | | Milton Keynes Dons | Crawley Town |
|
20:00 | | Warrington Wolves | Hull KR |
|
20:00 |
| Olympiacos | Aston Villa |
|
22:05 | | New York Yankees | Houston Astros |
|
Friday, 10/05/2024 | ||||
00:00 |
| Cleveland Cavaliers | Boston Celtics |
|
00:40 | | Milwaukee Brewers | St. Louis Cardinals |
|
02:30 |
| Dallas Mavericks | Oklahoma C. Thunder |
|
08:05 | | Moana Pasifika | Chiefs |
|
09:10 | | Geelong FC | Port Adelaide FC |
|
09:45 | | French G.P. (Le Mans) Practice 1 |
| |
10:00 |
| Round 2 ATP Masters 1000 |
| |
10:00 |
| Round 2 WTA 1000 |
| |
10:20 | | Fremantle FC | Sydney Swans |
|
10:35 | | Reds | Rebels |
|
13:30 | | Bangladesh | Zimbabwe |
|
14:00 |
| French G.P. (Le Mans) Practice 2 |
| |
15:00 | | Ireland | Pakistan |
|
15:20 | | Switzerland | Norway |
|
15:20 | | Slovakia | Germany |
|
16:00 | | KuPS | VPS |
|
17:30 | | RB Leipzig Women | Hoffenheim Women |
|
18:00 | | Rot-Weiss Essen | 1860 München |
|
18:00 | | OB | Lyngby |
|
18:35 | | Edinburgh | Zebre |
|
18:35 | | Dragons RFC | The Stormers |
|
19:00 | | Man City Academy | Leeds Utd. Academy |
|
19:00 | | Al-Ittihad Jeddah Club | Al Ettifaq |
|
19:20 | | Sweden | USA |
|
19:20 | | Czech Republic | Finland |
|
19:30 | | Bari | Brescia |
|
19:30 | | Como 1907 | Cosenza |
|
19:30 | | Südtirol | Palermo SSD |
|
19:30 | | Catanzaro | Sampdoria |
|
19:30 | | FC Luzern | Grasshopper |
|
19:30 | | Lausanne Sport | FC Basel |
|
19:30 | | Burgos CF | Eldense |
|
19:30 | | Slask Wroclaw | KS Cracovia |
|
19:30 | | FC Barcelona Women | Athletic Women |
|
19:30 | | Augsburg | Stuttgart |
|
19:45 | | Shamrock Rovers | St Patrick's Athletic |
|
19:45 | | Derry City | Bohemians FC |
|
19:45 | | Waterford | Dundalk |
|
19:45 | | Shelbourne FC | Drogheda United |
|
19:45 | | Galway United | Sligo Rovers |
|
19:45 | | Sale Sharks | Leicester Tigers |
|
19:45 | | Newcastle Falcons | Bath Rugby |
|
19:45 | | Frosinone | Inter Milan |
|
20:00 | | Doncaster Rovers | Crewe Alexandra |
|
20:00 | | Alavés | Girona |
|
20:00 | | Castleford Tigers | St. Helens |
|
20:00 | | Nice | Le Havre AC |
|
20:00 | | Stade Brestois | Stade de Reims |
|
20:05 | | Leigh Leopards | Salford Red Devils |
|
20:30 | | Unión Comercio | AD Tarma | |
23:00 | | Metropolitanos | La Guaira |
|
23:00 | | UCV | Inter de Barinas |
|
23:00 | | Sarmiento | Instituto |
|